עצה כתובה לחג הפסח​

עצה כתובה לחג

 

לקראת ליל הסדר אנחנו מנקים, מארגנים ובעיקר מסדרים. אחד הדברים אותם רואים מיד בכתב היד הוא סדר וארגון. לא צריך להיות גרפולוג על מנת לראות מי יסדר את חדרו ומי ישאירו מבולגן. הגרפולוגיה מתבססת בעיקר על שוני. כללי הכתיבה נלמדים בבית הספר: מלמדים אותנו לכתוב את האותיות, מכתיבים לנו מרווחם בין מילים, בין שורות ויצירת פסקאות. מרגע תום לימודי הכתיבה, כל אחד מאיתנו מכניס שינויים והשינויים המתאימים ביותר לאופיו הופכים להרגל.

 

מי שסדר מאוד חשוב לו, ישמור עליו גם בכתיבה; מי שארגון מאוד חשוב לו, יארגן את הדף היטב; ומי שסדר וארגון עולים בעיניו על כל תכונה אחרת יעמיד אותיות כחיילים ושורות כבמצעד.

 

דוגמה 1: כתב יד מסודר ומאורגן

 

חשוב לציין שדף לא מאורגן וכתב יד לא מסודר אינם מעידים בהכרח על דבר שלילי. לעתים אף להפך. מי שמרשה לעצמו "להשתולל" על דף הנייר יכול להתגלות כאדם מאוד יצירתי, אלא שאת הניקיונות ואת הסדר של לפני סדר פסח, נעדיף שישאיר למסודרים ממנו.

 

דוגמה 2: כתב יד לא מסודר ולא מאורגן

 

 

נוכל להפיק מכתב היד חלוקה יעילה של מטלות לקראת החג. בעוד הכותב בדוגמה 1 גם ייהנה וגם יבצע על הצד הטוב ביותר מטלות של סדר וארגון, כותב דוגמה 2 יכרע תחת העול וגם כשיסיים את המטלות ספק רב אם נוכל להרגיש שהמקום מוכן לסדר פסח.

 

התאמת מטלות ליכולות ביצוע טובה בכל יום ובכל הקשר. על אחת כמה וכמה לקראת חג שרובנו נוהגים לעשות סדר לקראתו.

 

חג שמח!