חתימה

חתימה,בניגוד לכתב היד,אינה מחייבת אותנו בכללים כלשהם. את החתימה אנחנו בוחרים ודווקא לכן, ניתן ללמוד ממנה כל כך הרבה עלינו.

בחתימה אדם מציג מה שהוא רוצה שיראו ושידעו עליו. השוו כתב יד לחתימה של מי שאתם רוצים להכיר: כתב יד קטן וחתימה גדולה? הכותב שואף להראות גדול וחזק ובטוח אך יתכן שהוא חסר בטחון. כתב גדול מאד וחתימה קטנה? יתכן שהכותב בעל אגו גדול אך למעשה הוא מעדיף להיות צנוע. הגודל- של הכתב ושל החתימה- יכול ללמד על ההפרש וההבדל בין מה שרצוי (כתב היד) לבין מה שרצוי (החתימה).כך גם לגבי סימני כתב נוספים אותם נשווה תוך הסתכלות על כתב יד לעומת חתימתו של הכותב.

חתימה

חתימה של אדם מעידה רבות על אופיו,רצונותיו, כישוריו ולעתים אף על מקצועו. בידקו את חתימתם של קרובים ובעלי מקצוע ואולי תצליחו לראות מה שלא ראיתם לפני קריאת טיפ זה, למשל: מפתח סול אצל נגנים או אוהבי מוסיקה, לבבות בתוך חתימה של מנתחי לב (או חלילה מי שעבר מספר פעמים תעוקת לב), ואפילו עובר בתוך חתימתו של הגניקולוג שלכן! את משמעות סימני הכתב והסימנים הטמונים בחתימתו ניתן ללמוד בקורס או לשמוע בהרצאה בכל מסגרת נוחה: חוגי בי, כנסים ואפילו סנדאות באירועים.

יושר

סימני הכתב מלמדים על תכונה רק כשיש מספר סימנים המובילים יחד לאותה התכונה, אך לחוסר יושר יש סימן כתב אחד ברור: האות ס' (או הספרה 0) צריכה להיות סגורה בחלקה התחתון. אם תקבלו צ'ק ושבאפסיו החלק התחתון פתוח כדאי מאוד לבדוק האם לצ'ק זה יש כיסוי..! ברוב מקרים מלמד הדבר על חוסר יושר של הכותב.

טיפים